czwartek, 19 marca 2009

Powrót do..?

Czyli wracam do normalnego życia.. jakieś imprezy, trochę nauki. Udało mi się pozbierać z różnych miejsc w sieci video z koncertu i postaram się je zamieścić w jednym miejscu o ile będzie to możliwe. Najprawdopodobniej znajdą się na moim profilu facebooka, więc zachęcam do zerknięcia jeżeli korzystasz.
A co do samych wrażeń z koncertu..
Trochę dziwnie się wychodziło z akademika do Pavilhao Atlantico, "podróż" na miejsce zajęła jakos 15 minut (zazwyczaj liczę ten czas w godzinach) i o dziwo byłem zaskoczony ilością osób które czekają na koncert. Nie nie jest tak jak myślicie byłem naprawde bliziutko w kolejce, zaledwie kilkadziesiąt osób, a było juz pare minut po 17 (koncert zaczynał się o 19:30). Coś takiego jest u nas nie do pomyślenia, żeby dobrać się do dobrego miejsca powinienem być na miejscu kilka godzin wcześniej. Do tego wszyscy grzecznie ustawieni w kolejce (bez bramek itp!), całkiem inna kultura.
Dzięki temu byłem w stanie dotrzeć bez problemu pod barierki, gdzie za 40 min miał zacząć szaleć tłum w rytmie Testament :). Niestety jak to często bywa ma to swoje wady, głownie jakość odsłuchu, ale nic nie zmieni tego że Chucka miałem wręcz na wyciągnięcie ręki. Chłopaki zaprezentowali się rewelacyjnie odgrywając juz wszystkim Feastowcom znane kawałki tak z nowego albumu, jak i ze starszych (set list podrzucę jak go skompletuję, pamięć już nie ta).
Zaraz po Testamencie na scenę wkroczył Megadeth. Szczerze przyznam, że na tę część koncertu czekałem najmniej (mając Testament za sobą i Judas Priest przed) mimo to Dave także nie odpuszczał i grali wszystko (no prawie, czasu by nie starczyło) co chciałoby się usłyszeć w ciągu 60 min.
Po około 2 godzinach koncertu (bo cieżko Testament i Megadeth nazwać supportem) i przerwie na zmianę scenerii wkroczył Judas Priest z fantastycznym oświetleniem i backgroundem z Nostradamusa, najnowszego albumu, i Robem przebranym za hmm.. coż prawdopodobnie samego Nostra ;).
O samym koncercie już rozpisywał się nie będę dość powiedzieć, że Ci którzy nie byli powinni żałować, Ci co byli wiedzą czemu. Jeżeli jeszcze macie szanse się wybrać szczerze polecam!

Metal4Life

Brak komentarzy: